Gang Ala Basta vzniká v roce 1998 na základě hudební spolupráce Michala Pavlíčka, Lukáše Máchala a Milana Brouma. O rok později skupina vydává první album, kterým si záhy získává respekt a přízeň publika i odborné kritiky. Na podzim 1999 hrají GAB jako předskokani britských Massive Attack v Praze. Následuje období intenzivní tvůrčí práce a četných koncertních vystoupení doma i v zahraničí. Gang Ala Basta si v této době rozšiřuje povědomí mezi posluchači a vytváří se osobitý charakteristický zvuk skupiny.

Mezi lety 2001 a 2002 kapela nahrává několik záznamů pro českou i švýcarskou televizi. Na jaře 2003 vychází album GAB 00-02, shrnující tvorbu za poslední dva roky. Pokračuje intenzivní koncertní činnost.

Po několika personálních změnách se sestava GAB ustálila na podzim 2007, kdy se k zakládajícím členům přidává baskytarista Tomáš Lacina a zpěvačka Andrea Plíšková. V tomto složení kapela nahrála po delší studiové pauze své v pořadí třetí CD s názvem Life is pretty much…, které vyšlo na přelomu roku 2009 a 2010. Album, na němž se podílela řada hostů včetně Natálie Kocábové v roli textařky, bylo pokřtěno 27.12.2009 v Paláci Akropolis.

Během léta 2011 přichází do našich řad Honza „Somy“ Somolík a střídá tak Tomáše Lacinu na postu baskytaristy.

V roce 2020 přichází do kapely Milly Honsová a střídá tak Andrejku na postu zpěvačky.

 

OBSAZENÍ:

MILLY HONSOVÁ • ZPĚV

LUKÁŠ MÁCHAL • KLÁVESY, ZPĚV

JAN „SOMY“ SOMOLÍK • BASKYTARA

MILAN BROUM • KYTARA

MICHAL PAVLÍČEK • BICÍ, ZPĚV